Android Beam v praxi – aktualizováno

Pulty obchodů se začínají pomalu plnit novou vlajkovou lodí Google – Galaxy Nexus. Tento telefon s sebou přinesl i další verzi operačního systému Android – Ice Cream Sandwich. Nový Android obsahuje krom mnoha dalších vylepšení také NFC funkci Android Beam.

[box size=“large“]Android Beam je nová funkce OS Android 4. Pomocí NFC technologie lze mezi 2 telefony přenášet obsah pouhým přiložením telefonů k sobě.[/box]

Aktualizace na Ice Cream Sandwich je dostupná už i pro předchůdce Galaxy Nexusu – Nexus S. My jsme tedy vyzkoušeli jak aplikace funguje mezi zástupcem nejnovějších technologií a jeho předchůdcem:

V prvním videu je na starším Nexusu S načtená www stránka. Pokud zády přiložíte jiný telefon s NFC a Androidem ICS, je nabídnuto přenesení www stránky na druhý telefon. Po potvrzení se v prohlížeči dalšího telefonu otevírá stejná URL adresa. Přenáší se pouze adresa, samotnou www stránku musí načíst prohlížeč telefonu sám.

[box size=“large“]

TIP: Přečtěte si obsáhlou recenzi nejnovějšího NFC telefonu od společnosti Google. Samsung Galaxy Nexus – recenze ztělesněného Androidu 4.0 na serveru mobilizujeme.cz

[/box]

[smartads]

Mezi telefony lze přenášet i odkaz na aplikaci. Na jednom telefonu musí být aplikace spuštěna, po přiložení k jinému přístroji je třeba opět potvrdit přenesení pomocí Android Beam. Na druhém telefonu se spustí daná aplikace – pokud je nainstalovaná. Pokud v druhém telefonu nainstalovaná není, otevře se stránka dané aplikace v Android Marketu.

Funkce Beam nabízí také možnost rychlého odeslání vizitky kontaktu – pokud přiložíte telefon s otevřeným kontaktem, potvrdíte odeslání pomocí NFC, na druhém telefonu je okamžitě zobrazený aktuální kontaktu.

Aktualizace 1.3.2012 – Nová verze aplikace Foursquare pro Android podporuje přenos venue, seznam venues a nebo kontaktů do druhého telefonu pomocí Beam technologie – viz. informační portál o foursquare gosquare.cz

Za možnost vyzkoušení Android Beam na Galaxy Nexusu děkujeme portálu mobilizujeme.cz