iPhone 5 už konečně s NFC?

Minulý týden oznámil server Patently Apple detaily o nejnovější výhře Applu – nakoupil více než 20 patentů ohledně technologie Near Field Communication (NFC). Podle spekulací takto učinil právě kvůli technologii iWallet – pomocí které lidé s iPhonem budou moci platit v obchodech, restauracích atd.. My už známe Google Wallet, pravděpodobně se bude iWallet ubírat podobným směrem.

[box size=“large“]

TIP: Vše o Google Wallet na našem serveru

[/box]

Apple nepodcení bezpečnost plateb pomocí NFC – patent iWallet přichází s mnoha užitečnými vlastnostmi jako např. limit převodu peněz mezi primárním a sekundárním finančním účtem. V rámci jednoho platebního účtu v iWallet může kontrolovat zůstatek dokonce více osob – například pokud zaměstnavatel nastaví účet pro zaměstnance, může majitel telefonu (zaměstanec) platit pomocí iWallet pouze do výše stanovené zaměstnavatelem. Nebo rodiče mohou takto posílat kapesné svým dětem.

Apple je na trhu velice silný hráč a pro technologii NFC bude důležité /pokud opravdu bude v iPhone 5/, že Apple dovede velice kvalitně marketingově prosadit své služby a technologie použité v telefonu.

Co se týče platebního systému iWallet, Apple již má pomocí iTunes ve svých databázích uloženo přes 200 miliónů kreditních karet, přechod na iWallet by pro uživatele nemusel být tedy vůbec kompikovaný.

Zdroj článku: Pattently Apple – Apple Wins Patent for iWallet: The one that will rule the World