iPhone 6 má NFC a bude podporovat mobilní platby

CUPERTINO, California 9.9.2014 – Dnes bylo oznámeno, že iPhone 6 bude mít vestavěný NFC modul a zákazníci zaplatí přiblížením NFC čipu k terminálu. Platbu softwarově zprostředkuje technologie Apple Pay, která bude zpočátku dostupná pouze ve vybraných zemích.


Ano je to opravdu tak, po několikaletém čekání (bude mít nový iPhone konečně NFC? ; iPhone 5 s NFC?) a po mnohých polovičatých a více či méně pohodlných řešeních (Komerční banka a iPhone rámeček) se všichni fanoušci bezkontaktní technologie NFC dočkali a iPhone přináší převratnou inovaci = NFC čip zabudovaný v přístroji. 😀

iPhone 6 a větší iPhone 6 Plus obsahují v horní části NFC čip, který je podle slov Tima Cooka převratnou novinkou v iPhone a budete s ním moci zaplatit pomocí karet vybraných poskytovatelů (výčet obsahuje zatím coming soon u amerických bankovních domů – více se dozvíme v říjnu).

Pro platby bude třeba přiložit iPhone k terminálu zároveň s přiloženým prstem na čtečce otisků prstů – Touch ID. Druhou možností jak zaplatit je použít taktéž nově představené hodinky Apple Watch, které dostaly do výbavy také NFC. Zde již nenajdeme autorizaci pomocí čtečky otisků, ale pomocí kamery.

Karta by se měla k telefonu napárovat jednoduchým ofocením -> zde bude potřeba předpokládat velkou kolaboraci mezi karetními provozovateli.

Ohledně čtení a práce s NFC tagy zatím internetová média mlčí, při keynote tato možnost explicitně zmíněna nebyla – lze tedy předpokládat, že NFC k přenosu jiných než platebních dat nevyužijeme.