Lexus přináší NFC reklamu v tištěné verzi časopisu Wired

V dubnovém vydání časopisu Wired se mezi klasickou reklamou objevila i pro nás zajímavá reklama od japonské divize Toyoty. Tato reklama využívá k prezentaci produktu možnost přehrání videa s prezentací nové služby navigačního systému Lexus Enform® App Suite. Link na video uložené na youtube je zapsán do NFC tagu, pro jeho přehrání stačí majitelům NFC telefonů tedy pouze načtení tohoto tagu, který je vlepen v časopisu na stránce s grafickou reklamou.

Americký Wired nečteme, proto děkujeme za video z praxe vývojáři mobilních aplikací +Tomáši Hubálkovi, který na další použití NFC tagu upozornil prostřednictvím sociální sítě Google+.

[box size=“large“]

Tip: používáte Google+? Přidejte si nfctech.cz do svých kruhů.

[/box]

Vzhled reklamy v časopise (pro zvětšení klikněte)

Pro českého čtenáře zůstává zatím NFC reklama zapovězená, Wired se u nás nepřekládá. Bude zajímavé sledovat, jak se promítne zvolení NFC tagu na počtech zobrazení reklamy. Dle marketingových odborníků QR kódy v tištěných časopisech nezaznamenali velké ohlasy právě kvůli nepohodlnosti při načítání (zapnutí fotoaparátu, správné ostření, dostatek světla), NFC tag by mohla být tedy pohodlnější cesta jak zákazníky oslovit.