MasterCard představil PayPass – další hráč na poli NFC plateb

MasterCard oznámil spuštění balíku služeb PayPass Wallet Services. Jedná se o nové celosvětové řešení pro banky, prodejce a partnery, které umožňuje jejich zákazníkům pohodlnější platby v obchodech nebo na Internetu s využitím moderních technologií – mimo jiných i NFC


Před začátkem veletrhu CTIA v New Orleans (7. května, 2012) se pochlubil MasterCard novou koncepcí bezhotovostní správy plateb – PayPass Wallet Services. Systém umožní platit za produkty pomocí kliknutí myší na příslušný webový prvek, pomocí dotyku tlačítka na tabletu či smartphonu nebo přiložením NFC chytrého telefonu. Celý balík je představován jako seskupení 3 oddělených, avšak velice úzce spolupracujících komponent – PayPass Acceptance Network, PayPass Wallet a PayPass API. Celá sada služeb umožňuje nákupy bez ohledu na to, kde a jak zákazník nakupuje. Na druhé straně umožňuje uvolnění aplikačního rozhraní vývojářům jednoduše propojit své vlastní virtuální peněženky do PayPass sítě.

[box size=“large“]

Přečtěte si: Jak funguje Google Wallet?

[/box]

Jednotlivé části PayPass Wallet Services obsahují:

  • PayPass Acceptance Network (PayPass Online a PayPass Contactless) – Tato autorizační infrastruktura poskytuje prodejcům globální cestu k přijímání elektronických plateb skrz různé distribuční kanály. Celá síť v sobě sdružuje tedy jak platby v obchodě přímo u pokladny s NFC telefonem, tak i v prohlížeči pomocí klasického webového eshopu s implementovaným platebním rozhraním PayPass nebo v telefonech a tabletech v aplikacích, které opět mohou platební rozhraní implementovat. Prodejce v tomto případě nemusí evidovat detailní informace o zákazníkovi s každou objednávkou.
  • PayPass Wallet – Internetová peněženka, velice podobná těm, které známe v podání PayPalu, Google Wallet či české PaySec. Zákazník si nastaví svojí doručovací adresu, číslo kreditních karet a ostatní citlivé údaje. Tyto informace samozřejmě ukládá na svých zabezpečených serverech pouze MasterCard. Dle jeho slov je služba otevřená, ve své tiskové zprávě zmiňuje i možnost připojení kreditních karet od konkurence. Na svých webových stránkách MasterCard slibuje brzké uveřejnění aplikace pro iOS a Android.
  • PayPass API – Aplikační rozhraní, které umožní připojení vlastních virtuálních peněženek do celé PayPass sítě. Pomocí tohoto rozhraní bude možné využít samotný platební systém, detekci podvodů a autentizační služby.

Nejdůležitější je, kdy celý balíček uvede MasterCard do provozu a hlavně do podvědomí prodejců a zákazníků – takto by se mělo stát na podzim v Americe, Kanadě, Velké Británii a Austrálii. Později prý v dalších zemích – dle Hospodářských novin se dostane k nám celé řešení v roce 2013.

MasterCard je tedy dalším velkým hráčem, který si nechce nechat ujet vlak v oblasti internetové správy financí zákazníků. Zařadí se tak vedle dalších řešení od společnosti Visa (spolu s Intelem představila svůj NFC platební systém), Googlu (Google Wallet) a trojici amerických operátorů AT&T, T-Mobile USA a Verizon (ISIS). Všechny korporace ve svých vizích počítají s NFC platbami pomocí telefonů v místech prodeje.

Prohlédněte si propagační video celého systému:

Mohlo by vás zajímat:
[box][related_posts limit=“4″ image=“40″] [/box]