Modifikace ovladačů NFC čipu pro komunikaci při zamknutém displeji

Jak pečlivý čtenář našeho serveru jistě ví, jednou z klíčových vlastností NFC technologie je, že bez odemknutého displeje nenačtete jediný NFC tag. Pro bezpečnost příjemná vlastnost, pro pohodlí uživatele při načítání slevových kupónů však otravný krok navíc – člen xda-developers fóra mayhemer se nehodlá nechat omezovat a upravil ovladače NFC čipu Samsungu Galaxy SIII.


Takto upravenou modifikaci nainstalujete na celosvětově prodávanou verzi Samsungu Galaxy SIII a na některé Americké verze. Pokud máte zkušenosti s flashováním romky přes recovery mód, nebude pro vás instalace tohoto modu problém.

Nainstalováním této pro jedny užitečné vychytávky, pro druhé nebezpečného zásahu do funkčnosti telefonu, umožníte komunikovat NFC čipu nezávisle na stavu displeje.

Jako největší hrozba se jeví možnost komunikovat pomocí NFC až na 10 cm. Tato vzdálenost je však čistě teoretická a spolehlivou funkci NFC na déle jak 2 cm jsem s žádným z nfc telefonů nedosáhl. Google Wallet například potřebuje ke svému spuštění zadání 4-místného pinu – to je další ochrana proti vyčerpání účtu přes NFC v přecpaném metru.

[box size=“large“]

Diskutujme společně o tomto počinu na našem nfc fóru.

[/box]

Za upozornění na modifikaci děkujeme pravidelnému čtenáři a diskutérovi na fóru – FLOWYmu