Na český trh nastupuje all inclusive NFC a QR řešení

Praha, 3. dubna 2013 – Společnost CALL dnes spustila dva projekty, díky kterým by se měla NFC technologie stát dostupná pro každého zájemce o tento inovativní způsob mobilní komunikace.


Velmi kvalitní NFC tagy mohou nyní zákazníci pořídit na e-shopu NFCmix. NFC tagy lze následně obsluhovat prostřednictvím webové aplikace NAČTI.MĚ. Tuto aplikaci mohou zájemci zdarma využít jak pro vzdálenou správu obsahu NFC tagů, tak i pro práci se stále ještě populárními QR kódy. Použití aplikace poskytuje uživateli cennou zpětnou vazbu  a podrobné statistiky načtení jednotlivých tagů nebo kampaní.

Prostřednictvím projektů NFCmix a NAČTI.MĚ se CALL také snaží představit NFC technologii širší veřejnosti a zrychlit tak nástup používání tohoto komunikačního kanálu v marketingové sféře. Jednatel společnosti, Tomáš Kalivoda, dodává: „NFC technologie je dle našeho názoru velice perspektivní oblast. Jsem rád, že se nám podařilo uvést na trh obě služby v tomto unikátním propojení. Pro práci s NFC tagy a QR kódy je to to nejlepší, co může současný český trh nabídnout.

E-shop NFCmix nabízí neustále se rozšiřující portfolio NFC zařízení, od základních prázdných NFC tagů po marketingové materiály a produkty se zabudovaným NFC čipem. Zákazníci si mohou zdarma vybrat variantu kódování zakoupených NFC tagů. Benefitem je i výběr nejzajímavějších NFC telefonů dostupnýchna našem trhu. Nabídka e-shopu bude neustále rozšiřovaná o inovativní produkty a nové varianty použití NFC technologie.

Myslíme i na majitele telefonů bez NFC technologie, webová správa je totiž ideální společník také při tvorbě KVALITNÍ QR kampaně. QR kódy jsou generované s krátkou adresou qri.cz, díky ní lze vytvářet čisté a všemi aplikacemi čitelné QR kódy.“, říká Tomáš Kalivoda o webové správě načti.mě.NFC tagy zakoupené v e-shopu si mohou zákazníci nechat přímo nakódovat pro použití s webovou správou NAČTI.MĚ a jejich obsah dále odkudkoli upravovat pomocí internetu. Důvod pro použití aplikace je jednoduchý, NFC tagy pro outdoorové použití musí být uzamčeny proti přepsání potencionálním škůdcem a následná změna obsahu je tedy bez použití aplikace webové správy nemožná.

NFC technologie je v odborných kruzích v poslední době velmi diskutovaný pojem. Výrobci telefonů osazují NFC čipy do většiny nových přístrojů od střední třídy výše. Přiložením telefonu vybaveného touto technologií k označenému místu je možné získat dodatečný obsah zaplatit zboží nebo službu nebo propojit telefon se sociálními sítěmi. V marketingovém využití je NFC přirovnáváno k nástupci QR kódů, na rozdíl od nich je ale počet kroků potřebných k získání obsahu redukován na pouhé přiložení telefonu.