Na Open Air festivalu se bude platit mobilem

Paypass na openair festivalu

Pořadatelé Open Air festivalu ve spolupráci s Mastercard představili na letošní ročník populárního festivalu vychytávku pro fanoušky bezkontaktního placení. Každý má možnost zakoupit NFC nálepku a po nalepení na mobilní telefon si vyzkoušet, jaké by to bylo skvělé, kdyby u nás fungovala virtuální nfc peněženka.


Mastercard Česká republika představil v nedávné době platební systém, který s NFC technologií nepočítá. Celosvětově již ale funguje systém PayPass™, který se formou jednoduché platební předplacené karty dostává i do našich končin rovnou do rukou mladé generaci zákazníků.

[box size=“large“]

Přečtěte si na našem partnerském webu: MasterCard ČR představuje systém mobilních plateb.

[/box]

Konečně NFC platby?

Na rozdíl od systému MasterCard Mobile funguje PayPass™ na bázi NFC technologie. Celý koncept počítá ve světě s kompletním virtuálním platebním systémem, včetně online peněženky na mobilním telefonu. Verze uvedená na Open Air festivalu bude omezenější.

Karta, kterou máte možnost zakoupit buď samostatně nebo současně s All inclusive balíčkem, je přednabitá na určitou částku (v případě festivalu 500Kč) a z této čásky se následně strhávají platby.

Od karty můžete odtrhnout nálepku, ve které se ukrývá NFC čip. Tuto nálepku potom můžete nalepit na vámi vybrané místo – organizátoři a sám MasterCard doporučují nalepit ji na mobilní telefon.

Platby pomocí paypass stickerPlatby pomocí paypass stickerPlatby pomocí paypass sticker

Postupná evoluce

Nejedná se tedy o ryzí platby mobilním telefonem, ale pokud si lidé nalepí nálepku na svůj přístroj, rychle si na přikládání telefonu k terminálům zvyknou a přechod od klasických platebních karet nebude pro konzervativní masy tak bolestivý. Jednoduché a brzy uvidíme, zda i účinné.

Do bezkontaktní technologie MasterCard PayPass™ vkládá velké naděje i Tereza Janková, marketingová manažerka MasterCard: „Jsem velmi ráda, že se nám podařilo společně s Open Air Festival přivést technologii MasterCard PayPass™ na festival mezi mladé lidi. V tomto netradičním prostředí se s ní návštěvníci mohou setkat v ČR vůbec poprvé. Festivaloví nadšenci si mohou nyní užívat bez zdlouhavých front a starostí s hotovostí. Mladí lidé by se měli na festivalu především bavit, a my jim to rádi umožníme.“

[box size=“large“]

Je tato cesta společnosti MasterCard správná? Co si o tom myslíte? Diskutujte s ostatními na prvním NFC fóru v Česku!

[/box]

Pokladny na zelené louce

Aby zákazníci mohli využívat bezkontaktní platby, musí být dostupné příslušné platební terminály – na Open Air festivalu by jich dle informací provozovatele mělo být 7. Terminály podobné těm, které znáte z obchodů, budou u barů, ve VIP stánku, v restauraci T.G.I Fridays a v O2 Zóně. Toto integrované platební řešení poskytla firma Global Payments Europe společně s firmou Datona; vyzkoušet platby půjde i na přenosném platebním terminálu Ingenico ICT 250. Dalším bonusem by měla být možnost odbavení zákazníka ve speciální frontě, určené pouze k platbám přes předplacenou paypass kartu – návštěvníci tak nebudou muset čekat dlouhé fronty.

O stavu zbývajících peněz se lze informovat na telefonním čísle uvedeném na nálepce. Kdyby Vám náhodou nějaký kredit zbyl, nemusíte se bát, že byste o své peníze přišli. Na stovkách míst v republice můžete technologií PayPass™ dál platit a vyčerpat tak celou hotovost.

Integrované pokladní řešeníplatební terminál Ingenico ICT 250

nfctech.cz bude u toho

Jelikož se jedná o jeden z dalších pilotních NFC projektů – naše redakce na festivalu nemůže chybět a pro naše čtenáře bychom se rozdali, na festival vyrážíme a platby pomocí telefonu, byť jen s nálepkou, pečlivě zdokumentujeme a prozkoumáme.

Mohlo by vás zajímat:
[box][related_posts limit=“4″ image=“40″] [/box]