[NFC Congress 2012] Budoucnost plateb podle VeriFone

VeriFone prezentace Hagenberg

Regionální ředitel marketingu a obchodu Nitzan Tal ukázal směr vývoje platebních terminálů tak jak si jej představuje výrobce POI terminálů VeriFone.


Následujcí řádky čerpají z přednášky „Connecting the NFC Ecosystem Dots… to the Point of Sale“ (Spojujeme střípky NFC systému.. do míst prodeje (POI)), kterou vedl Nitzan v úterní části NFC kongresu v Hagenbergu. Celá prezentace se nesla ve velice pozitivním smyslu, Nitzan se zhostil nelehkého úkolu přednášet po obědové pauze velmi zodpovědně a představil pár zajímavých faktů, se kterými bych Vás rád seznámil.

Další dont be evil společnost?

Podle Nitzana implementuje VeriFone technologii NFC hlavně pro dobro lidstva. Pak už vážněji upozornil, že NFC v obchodech by nemělo být v žádném případě jenom o placení. Aby byly obchodníci ochotni NFC platby akceptovat, musí pro ně existovat jasně viditelný benefit oproti ostatním platebním možnostem.

Problém je, že obchodníky zajímá v první a i poslední řadě pouze hodnoty prodeje. Krom pár nadšenců, co si chtějí bezkontaktní placení vyzkoušet nepřinese zavedení NFC plateb téměř žádné nové zákazníky. Je třeba hledat řešení jinde. Lákadlem pro zákazníky by měly být slevy, odměny za věrnost a další přidané hodnoty. Tyto lákadla pro zákazníky přinesou právě NFC peněženky a NFC ready terminály.

VeriFone stánek NFC kongres Hagenberg

Terminály s aplikacemi

Protože na trhu existuje mnoho a mnoho platebních aplikací, VeriFone instaluje do svých terminálů software založený na podpoře těchto aplikací. Prodejce si při pořízení terminálu jednoduše zvolí, jaké aplikace bude používat a akceptovat, jejich podporu nainstaluje do terminálu stejně jako aplikaci např. v telefonu a je připraven přijímat platby mobilem od zákazníků.

[box size=“large“]

TIP: Podívejte se jak se platí s Google Wallet na POI terminálu od společnosti VivoTech v Česku.

[/box]

Už nikdy bez NFC

Aby byla zaručena maximální možná kompatibilita, nasadil VeriFone do všech svých současně prodávaných terminálů podporu pro platby pomocí NFC technologie. Vzhledem k tomu, že terminály mají omezenou dobu životnosti a po této době musí být nahrazeny novými, rozšíří se NFC terminály VeriFonu poměrně rychle.