NFC i pro naše domácí mazlíčky

Společnost CALL – provozovatel internetového obchodu NFCmix.com uvedla v těchto dnech na trh psí známky s vestavěným NFC čipem – DogNTag známky.


Tvarem a velikostí jsou psí známky DogNTag podobné klasickým známkám. Na rozdíl od nich jsou ale propojené pomocí vestavěného NFC čipu s jednoduše upravitelným webovým profilem.

DogNTag je nabízený ve 4 barevných kombinacích
DogNTag je nabízený ve 4 barevných kombinacích

Známka funguje jako každý NFC tag, po přiložení odemčeného telefonu je uživatel přesměrován na příslušný profil pejska, kde se může dočíst mnoho důležitých údajů o nositeli známky. Při načtení známky je možné sdělit polohu pomocí lokalizačních nástrojů v mobilu nebo počítači – majiteli je ihned odesílán email s vyznačenou polohou pejska na mapě.

Pro telefony bez podpory NFC jsou známky vybaveny také QR kódem a nebo ID číslem, které lze zadat přímo na webu www.dogntag.com.

Balení DogNTagu
Balení DogNTagu

DogNTag známky jsou k zakoupení v internetovém obchodě NFCmix.com, na stránkách www.dogntag.com. Zároveň probíhá distribuce po kamených obchodech s chovatelskými potřebami. Známky se prodávají za 389 Kč včetně poštovného.

  • Kamila Sázelová

    Dobrý den, jelikož je můj manžel nadšenec do NFC a já jsem zase nadšenec do pejsků, rozhodli jsme se že si po přečtení tohoto příspěvku Dognatg pro naše dva chlupáče pořídíme. Objednali jsme je na domovské stránce Dogntag.com a příjemným překvapením pro nás bylo, že nám domů dorazili již druhý den po objednání! Pomocí přiloženého návodu jsme známky snadno aktivovali, na webový profil doplnili všechny možné informace včetně fotek a nyní už se Dognatagem pyšní oba naši pejskové. Mně se líbí hlavně grafické zpracování, zatímco manžel obdivuje preciznost technického provedení. Děkujeme Vám za informace o této vychytávce, která nám udělala velkou radost a těšíme se na Vaše další příspěvky. Kamila a Jiří Sázelovi, Praha.