NFC mobilem zaplatí brzy už i zákazníci T-Mobile a ČSOB

Praha – 22. října: ČSOB ve spolupráci se společnostmi T-Mobile a MasterCard zahájila v říjnu pilotní provoz bezkontaktních NFC plateb prostřednictvím chytrých telefonů. Službu bude až do května 2014 testovat 400 klientů ČSOB / Ery spolu se 100 zaměstnanci banky a mobilního operátora T-Mobile.


„Cílem pilotu je ověřit si zájem a názor našich klientů na tento typ plateb, ale také otestovat novou technologii a zjistit veškeré dopady na procesy banky,“ říká Marek Rehberger, ředitel útvaru Business Development Convenience Services ČSOB. „Klienti si již zvykli na pohodlí plateb bezkontaktními kartami. Věříme, že platby pomocí mobilního telefonu jsou přirozeným dalším krokem ke zjednodušení placení,“ dodává a upřesňuje, že platební kartu půjde s telefonem párovat i vzduchem, jako u konkurenčního projektu Ge Money bank a O2.

Jedná se o řešení se zabezpečeným elementem na SIM kartě operátora /tentokrát T-Mobile/ a potřeba nové SIM karty s podporou NFC technologie je tedy nutností.

„T-Mobile neustále vylepšuje své služby a plánované zavedení NFC je zcela v souladu s touto strategií. Pokud pilotní projekt dopadne úspěšně, rádi bychom ve spolupráci s bankami nabídli tuto technologii všem našim zákazníkům,“ dodává Milan Hába, ředitel řízení kategorie a produktů
T-Mobile.

„Výsledky našeho průzkumu MasterIndex potvrdily, že platby mobilním telefonem jsou atraktivní pro více než 60 % Čechů. Přinášejí jim totiž pohodlí, rychlost a bezpečí. Jsem rád, že jsme spolu s ČSOB vedle plateb přes aplikaci MasterCard Mobile nově začali nabízet i inovativní placení technologií NFC. Každý zákazník si tak může vybrat variantu, která mu v dané chvíli nejlépe vyhovuje,“ uvedl Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.