NFC product placement ve Fringe

Coca cola si na umístění výrobků na obrazovce postavila business. Americký následovník seriálu Akta X je prošpikovaný použitím moderních technologií. Proč neprocpat do vědeckého seriálu platbu telefonem a pak se o ní zmínit hned po intru?


Přesně takhle asi přemýšlel americký operátor Spring, který si zaplatil docela násilnou product placement reklamu v 21. epizodě 4. řady tohoto sci-fi seriálu. V dnešní době nijak nezajímavá věc, o které bychom nezatěžovali čtenáře našeho serveru, kdyby však tato forma propagace netlačila kromě samotného operátora i jiný produkt. Sprint totiž vsází na NFC platby a pomocí seriálové reklamy představuje tento způsob placení divákům.

Ještě v intru přichází muž k občerstvovacímu stánku a objednává kávu. Po obsloužení přikládá telefon k bezkontaktnímu terminálu s logem paypass a na obrazovce se zobrazuje potvrzení platby. Toto potvrzení nám o použité peněžence neříká nic – nejpravděpodobněji se jedná o výkřik grafika. Sprint se docela kamarádí s Google Wallet, mohl tedy použít rovnou potvrzení z této aplikace.

Hlavní hrdina je poučen o moderním trendu placení

Po zaplacení ukládá telefon do kapsy a jakmile vyjde z budovy začíná se vařit a umírá. Po intru k oběti přijde jeden z hlavních hrdinů seriálu – Walter Bishop – sbírá telefon ze země (chyby ve filmu nechme pro jiné stránky) a objeví potvrzovací zprávu na displeji.

[box size=“large“]

Proč zrovna Sprint investuje do podvědomí o mobilních platbách? Dozvíte se zde.

[/box]

Udiveně zírá na Galaxy Nexus s viditelným logem Sprint a sděluje své kolegyni, že pravděpodobně mají s úmrtím spojitost tyhle mobilní platby. Ona mu bleskově odvětí, že takováto věc jest normální. Starý vědec si udiveně povzdechne nad výdobytky moderní doby a pokračuje v hledání pravé příčiny.

Každý fanoušek Fringe má povědomí o mobilních platbách

Každého čtenáře a zájemce o NFC placení však musím ubezpečit, že se nemusí bát nějakého přehřívání, ba dokonce uvaření. Já jsem několikrát s telefonem již platil, krom zvýšeného tepu z cool faktoru celé operace jsem nezaznamenal žádné trvalé následky.

Logo Sprintu je na Nexus sice vmačkáno až příliš násilně, to nic nemění na faktu, že se mobilní placení dostává touto formou do podvědomí lidí a ze sci-fi vizí se pomalu začíná přesouvat do našich běžných životů.

Dokonalým příkladem budiž čtenářka Šárka, která naší redakci upozornila na výskyt mobilní platby v tomto seriálu a dala tak podnět k tomuto článku – DĚKUJEME

[box size=“large“]

Setkali jste se v běžném životě s NFC platbou? Informujte o tom ostatní na našem fóru a nebo emailujte na info@nfctech.cz.

[/box]

Mohlo by vás zajímat:
[box][related_posts limit=“4″ image=“40″] [/box]