NFC v Barceloně: Máme se na co těšit

NFC na MWC 2013

Dnes (pondělí 25.2.2013) začíná v Barceloně Mobile World Congress 2013. Organizátoři slibují, že tento ročník bude ve znamení NFC technologie. Povede se GSMA nastartovat ten pravý rozmach NFC mezi veřejností, na který netrpělivě čekáme?


NFC indentifikace

Každý účastník má letos možnost používat NFC badge, který by měl nahradit klasické visačky s fotografií. I tak ale musí všichni nosit plastovou visačku, pro případ selhání první možnosti (nejčastěji prázdná baterie). Bylo uveřejněno i video popisující celý proces registrace a přihlašování, dost zájemců o tuto novinku by mohla odradit složitost a počet kroků. Posuďte sami.

NFC po celé Barceloně

Nejenom na samotném veletrhu bude NFC na každém kroku. GSMA ve spojení s úřadem města Barcelony vybrali franzouského NFC specialistu Connecthings pro implementaci NFC po celé Barceloně.

Na devíti významných místech v Barceloně budou umístěny SmartPostery, které běží na AdTag platformě od Connecthings. Na letišti dostanou například návštěvníci Barcelony pohotově informace o svém ubytování, o dopravě v Barceloně a mnoho dalšího..

NFC na MWC connecthings

Platby NFC telefonem po vzoru olympiády

Stejně jako na letních olympijských hrách v Londýně zapůjčila Visa NFC telefony Sony 3500 delegátům, kteří mohou s přednabitými 15 eury platit napříč bezkontaktními terminály v Barceloně.

Visa se chlubí počtem 16 000 terminálů a 700 taxikářů, ve kterých zaplatíte NFC telefonem.

Aktuálně o NFC z MWC 2013

V této části sledujte jednotlivé aktuální NFC novinky z Mobile World Congresu v Barceloně.