Samsung Galaxy S III – vytáhne NFC do popředí?

Samsung Galaxy S III a NFC funkce S Beam

Korejský velkovýrobce telefonů dnes představil po marketingové masáži očekávaného pokračovatele populární řady Galaxy S – telefon Samsung Galaxy S III. Nástupce má před sebou nelehký úkol – vyrovnat se svému staršímu bratříčkovi, který se stal mezi nejvybavenějšími smartphony populárním. Pomoci by mu k tomu mohla i podpora NFC technologie – ano, Samsung Galaxy S III s NFC technologií spolupracuje a stává se tak prvním představeným ryzím Samsung NFC telefonem s operačním systémem Android, který se bude prodávat v ČR.


Samsung nasazoval technologii NFC do svých telefonů už dříve, jednalo se však pouze o telefony s OS Bada a nebo s vlastním uzavřeným systémem, tyto kousky jsou nejčastěji využívány v nejrůznějších pilotních projektech. V portfoliu tohoto výrobce však chyběl NFC telefon poháněný OS Android, se kterým zatím NFC technologii využijete nejlépe. Nyní už má i Samsung zástupce v řadách NFC Android telefonů, pojďme se podívat, jaké vychytávky si pro využití NFC čipu v telefonu připravil.

[box size=“large“]

Tip: Prohlédněte si ostatní NFC telefony v katalogu telefonů

[/box]

Hlavní zmiňovanou funkcí pracující pomocí NFC technologie je S Beam – rozšířená NFC funkce Android Beam. Samsung Galaxy S III podporuje totiž WiFi direct, což je možnost přímého a velice rychlého propojení telefonů přes WiFi technologii. S Beam dává dohromady obě tyto technologie – NFC pro spárování a WiFi direct pro přenos dat. S Beam se stává užitečným pomocníkem pro bleskový přenos jakýchkoli souborů mezi telefony.

[box size=“large“]

Více o funkci Android Beam se dozvíte v článku s videi: Android Beam v praxi

[/box]

Krátkou ukázku přenosu uloženého videa (ne pouze odeslání odkazu youtube jak je tomu u Android Beam) si můžete prohlédnout zde:

O podporu dalších NFC funkcí se postará nejnovější verze Androidu. Další funkce Samsung zatím nepropaguje, na to má čas.

Telefon by měl přijít na pulty našich obchodů začátkem června. Bude zajímavé sledovat, jak na příchod tohoto očekávaného telefonu zareagují zákazníci a zda-li se začnou zajímat o komunikaci v blízkém poli i lidé tímto směrem dosud nepolíbení. Rozvíří Samsung Galaxy S III vody v zatím malém rybníčku světa Near Field komunikace?

  • ichee

    ,,stává se tak prvním představeným Samsung NFC telefonem s operačním systémem Android, který se bude prodávat v ČR“ Galaxy Nexus mezi Samsungy nepočítáte?

    • No přeci jen vznikl ve spolupráci s Googlem a NFC do tohoto telefonu tlačil určitě spíš Google než Samsung.