V rakouském Hagenbergu se uskuteční 5. NFC kongres

logo NFC kongresu v Hagenbergu

Jak jste mohli postřehnout na našem twitteru, nfctech.cz se stal mediálním partnerem významného mezinárodního kongresu. V následujících řádcích se podíváme blíže na obsah letošního ročníku a historii tohoto velkého svátku NFC technologie, který se koná pod záštitou NFC Research Lab v Hagenbergu.


Jako každá moderní technologie ani NFC není ušetřena velkých kongresů a veletrhů, kde se setkávají profesionálové z oboru a předávají svoje znalosti ostatním formou přednášek, workshopů a sezení. Vzhledem k tomu, že NFC je mladá, teprve rozvíjející se technologie, objevuje se u ní touha po takovýchto akcích dvojnásob.

Přímo u pramene

Kde jinde by se měla kvalitní konference s velkým přínosem pro návštěvníky konat než v jádru technologického centra, ve kterém se nachází mnoho výzkumných laboratoří a softwarových společností. Tato výzkumná centra v „Software Park Hagenberg“ patří pod křídla Univerzity Aplikovaných Věd Horní Rakousko, která je zároveň pořadatelem tohoto NFC kongresu.

NFC Research Lab

Není úplně přesné nazývat univerzitu jako pořadatele konference – hlavní zásluhy má její výzkumná laboratoř „NFC Research Lab“. Toto seskupení bylo založeno v roce 2005 se zaměřením na  využití NFC v reálném provozu, jeho bezpečnost a implementaci do hardware. V roce 2006 byl zahájen první rakouský NFC trial v Hagenbergu, ten poskytoval širokou škálu služeb, doposud nikdy nerealizovaných. Po této době přišel NFC Research Lab s projektem NFC plateb a prodejem vstupenek pomocí vlastního referenčního hardware. Laboratoř vydala několik publikací a pořádá každoroční rakouský NFC kongres (od roku 2007).

[box size=“large“]

NFC Research Lab má na svědomí i zajímavou aplikaci pro dolování informací z NFC tagů – vyzkoušejte

[/box]

Mobilní platby hýbou světem

Hlavním tahákem letošního ročníku NFC kongresu budou NFC platby. Největší hráči na trhu zde odprezentují svoje vize o budoucnosti mobilních plateb. Mezi další program zařadili organizátoři témata týkající se NFC aplikací, NFC v dopravě, vývoje NFC software, pilotních projektů a samozřejmě bezpečnosti těchto implementací.

Možná přijde i..  ..zástupce českého občanství

V programu se nepíše, zda-li přijde i kouzelník. Ale co je jisté – za řečnickým pultem se objeví přednášející z naší domoviny.

Bude jím Karel Kalivoda, ze společnosti IMA s.r.o. , která se zabývá mimo jiné vývojem projektů využívajích i NFC technologii. Jeho přednáška bude představovat NFC projekty společnosti, plány s NFC technologií do budoucnosti a technologické úskalí při implementaci NFC technologie do reálného provozu. Připravované slajdy k prezentaci dávají tušit mnoho zajímavých informací, o kterých se zde samozřejmě dočtete.

[box size=“large“]

Jeden z NFC projektů IMA s.r.o. byl představen i na našem serveru.

[/box]

Nfctech.cz nebude chybět

Na takové významné události nemůže náš server chybět a naši čtenáři nebudou tedy ochuzeni o zpravodajství z akce. Jako každý se jedeme na konferenci i vzdělávat, a tak díky našemu partnerství s tímto ročníkem Vám budeme moci přinášet kvalitnější technologické informace ze všech stran NFC.