Galaxy Nexus

Verizon zablokoval aplikaci Google Wallet ve svém Galaxy Nexus

Pokud si zákazníci Verizonu nakoupí svůj nový Galaxy Nexus u svého operátora, pravděpodobně na něm nebudou mít předinstalovanou aplikaci Google Wallet, která má být standardní součástí operačního systému Android Ice Cream Sandwich, takto hrozivě vypadaly titulky zahraničních médií. Kde je pravda?

[box size=“large“]

Google Wallet je nová služba od Google, která spravuje a obsluhuje (včetně placení právě například pomocí NFC telefonu) všechny vaše kreditní karty. Screenshoty z aplikace najdete v tomto článku.

[/box]

 

Galaxy Nexus

Verizon začne prodávat Galaxy Nexus zítra, v pátek 9. prosince a světem kolem mobilních technologií se roznáší tato zpráva.
Dala by se čekat další válka mezi Verizonem a Google, ovšem podle vyjádření tiskového mluvčího Verizonu Jeffery Nelsona se jedná o nafouklou mediální bublinu. Verizon prý neblokuje žádné aplikace, ale uznává, že s Googlem vede diskuse ohledně bezpečnosti aplikace Google Wallet a NFC plateb pomocí této aplikace.

Podněty k takovýmto spekulacím dává fakt, že Verizon spolu s A&T a T-Mobile spustil konkurenční aplikaci pro bezpečné platby pomocí mobilních telefonů ISIS.

V současné době nikdo neví (popř. nechce vědět), zda-li bude Galaxy Nexus obsahovat Google Wallet nebo ne. Nezbývá nám nic jiného, než čekat na zahájení prodeje.

Kam dále?

[box][related_posts limit=“4″ image=“50″] [/box]

[smartads]