Visa a MasterCard brzy využijí emulaci karet

Host Card Emulation (HCE) je nový přístup k zabezpečení karetních operací pomocí NFC technologie. Od jejího představení v Androidu 4.4. neuběhlo mnoho času, k menším hráčům implementujícím HCE do svých řešení se pravděpodobně přidají i dvě hlavní karetní instituce.


Pomalý nástup NFC plateb trápí kromě fanoušků NFC technologie pravděpodobně také dva největší vydavatele karet – Visu a MasterCard. Oba totiž představili plán na využití HCE při platebních řešeních.


Více o nové funkci Host Card Emulation se dočtete zde


Visa podporuje vývojáře a implementátory

Pro rychlejší zařazení moderních platebních řešení zveřejnila Visa seznam služeb a nástrojů, které budou k dispozici pro zájemce o nasazení nejenom NFC do svých ekosystémů.

Celý postup implementace se bude řídit nově vytvořenýmy standardy a procesy schvalování. Pro zájemce bude k dispozici aplikace Visa PayWave. K vývojářské interakci s PayWave vyvíjí Visa i kit pro vývojáře (SDK).

MasterCard chce nabídnout všechny alternativní možnosti

Na rozdíl od první zmiňované karetní společnosti zatím MasterCard nepředstavil strategii, jak bude k HCE a jeho implementaci přistupovat. Zvěřejnit svou specifikaci HCE plánuje MasterCard v druhé polovině roku.

Celý koncept emulace karet pilotoval MasterCard ve Španělsku s Banco Sabadell a ve Spojených státech s Capital One.

Operátor není potřeba

Osobně v tomto směru shledávám velkou výhodu v nepotřebě vydávat nové speciální NFC SIM karty. Zabezpečení obstarává propojení s vzdálenými servery vydavatelských společností a není potřeba fyzicky ukládat data v secure elementu v telefonu nebo na SIM kartě.

„MasterCard podporuje řadu alternativních možností placení. Zjednodušujeme infrastrukturu a díky tomu jsou NFC platby pro banky i operátory dostupnější. Banky si poté mohou sami zvolit, zda budou preferovat výhody spolupráce s telekomunikačními operátory jako je tomu u nás v České republice nebo zda zvolí vlastní řešení jako Banco Sabadell a Capital One“, upřesňuje Richard Walitza, ředitel pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.

 Zdroje: TZ MasterCard, NFCworld